Instagramowe love : rośliny

Makrama z roślinami jest mocno powiązana. Kiedyś królowały sznurkowe kwietniki, dzisiaj bardzo modny jest styl boho, o którym pisałam tutaj. Tęsknimy za naturą, szukamy lasu, kamieni, piór i kwiatów. Ja szukam głównie patyków, bo zielone nie chce u mnie rosnąć, a poza tym zajmuje dużo czasu. Ale na Instagramie podziwiam rośliny i zielone wnętrza codziennie.

Mam dla Ciebie kilka pięknych profili. Niby wszystkie podobne, a jednak tak różne. Dziewczyny zachwycają mnie swoją miłością do roślin i czasem zazdroszczę im jak ich mieszkania wyglądają wystrojone w piękne kwiaty i kwietne grafiki.

Piękno ukryte w detalach

Rośliny i minimalizm, połączenie idealne. Zwykłe, codzienne detale, ale złapane w kadr w taki sposób, że dech zapiera. Z profilu Agnieszki bije taki spokój, że zawsze muszę się na chwilę przy nowym zdjęciu zatrzymać na dłużej.

 

pieknoukrytewdetalach

Bosy dom

Marta oprócz tego, że kocha rośliny i ma przecudny kącik do pracy, to jeszcze piękniej kwiaty uwiecznia na swoich akwarelach. A poza tym jest fanką DIY i ciągłego przestawiania mebli w domu. Ma ułańską fantazję i rewelacyjne pomysły.

bosydom

Margo Hupert Art

U Margo zielone rosną jak szalone. Idealnie wpasowują się we wnętrze urządzone z konsekwencją i dbałością o każdy szczegół. I te kolory. Margo to artystka, która rośliny po mistrzowsku przenosi na grafiki, a do tego plącze makramowe kwietniki.

MargoHupertArt

Urban Jungle Blog

Profil dla mieszczuchów tęskniących za lasem. Miejska dżungla w różnych odsłonach i z różnych stron świata. Bo jak nie możesz się wybrać do dżungli, wyhoduj ją sobie w domu. Bardzo inspirujące zdjęcia. Zwróć uwagę jak makrama komponuje się z roślinami. Pięknie, prawda?

Urban Jungle Blog

Rośliny nie mają u mnie łatwo. Nawet kaktusom ciężko przetrwać, chociaż bardzo się staram, żeby było im dobrze. Dlatego stroję moje mieszkanie w makramy – one nie wymagają podlewania, przestawiania, nawożenia i kąpania. Ale czasem, kiedy oglądam takie zdjęcia, kusi mnie, żeby spróbować jeszcze raz. I pewnie podejmę próby zaprzyjaźnienia się z roślinami, ale na pewno nie na taką skalę. Na szczęście są jeszcze grafiki. Wszystkiego zielonego na weekend.

Ania.

 

Dzikie makramy czyli sznurki barwione roślinami

To były wyjątkowe warsztaty. Już dawno wiedziałam, że możemy razem Olą zrobić coś innego, coś nowego i magicznego. Do tej pory uczyłam na swoich warsztatach węzłów makramy i ich łączenia. Dziewczyny wychodziły z gotową dekoracją…

Krzesła ze sznurka – makramowe inspiracje

Właśnie trwają targi Warsaw Home, na których bardzo chciałam być, ale nie wyszło. Z tej okazji mam dla ciebie wpis, który od jakiegoś czasu klaruje mi się w głowie, a który jest również związany z…