Makrama

Na tej stronie chciałam Ci pokazać makramę w pigułce. Wszytko to co z nią robię oraz kilka inspiracji dla Ciebie. Bo nawet jeśli nie plączesz makramy osobiście, to możesz ją wykorzystać na wiele sposobów.

Dekoracje z makramy

Przede wszystkim technika makramy jest wykorzystywana do tworzenia dekoracji. Do mieszkań, ogrodów czy lokali usługowych. Tak naprawdę to możesz ją wykorzystać wszędzie. Najbardziej popularna jest chyba makrama na ścianę.

dekoracje na sciane prosta idea

Makrama użytkowa

Ze sznurka można w łatwy sposób wyczarować użytkowe elementy wyposażenia wnętrz. Jednocześnie takie kwietniki czy lampiony są piękną dekoracją. Możesz je wykorzystać zarówno we wnętrzach w stylu boho jak i bardziej skandynawskich, minimalistycznych. Co więcej, techniką makramy można uzupełnić meble – parawany, krzesła, ławy. Można zrobić obrusy, serwetki, firanki a nawet dywany.

makrama użytkowa prosta idea

Makrama ślubna

Bardzo popularne na Zachodzie śluby w stylu boho powoli pojawiają się w Polsce. Nie ma stylu boho bez sznurka. Jeśli planujesz ślub i wesele w takiej stylistyce rozważ wynajem makramy. Na ten wyjątkowy dzień możesz wypożyczyć makramę dekorującą ścianę za parą młodą, dekoracje krzeseł czy kwietniki albo girlandy. Możliwości jest bez liku.

makrama slubna prosta idea

Makrama do sesji fotograficznych

Makrama bardzo dobrze się sprawdza jako element dekoracji do sesji fotograficznych. Nie tylko do ślubnych. Duża może być tłem całości, a małe makramowe dzieła mogą dekorować stół w fotografii produktowej czy urozmaicać kadr w sesji modowej.

fotografia produktowa prosta idea

Do It Yourself – zrób to sam

Plątania makramy można nauczyć się samemu. W Internecie jest wiele darmowych kursów on-line. Sama podstawowych węzłów szukałam w sieci, a zdjęcia z Instagrama tylko podsycały moją chęć nauki. Dzisiaj chętnie podzielę się z Tobą kilkoma projektami, które znajdziesz tutaj. Znajdziesz w nich instrukcję jak wykonać podstawowy węzeł makramy i jak go wykorzystać. W planach mam oczywiście więcej wpisów z kategorii DIY.

DIY prosta idea

Warsztaty z makramy

Jeśli nauka on-line nie jest w Twoim stylu, poszukaj w swojej okolicy warsztatów. Czy to makrama czy inne rękodzieło, taka nauka to możliwość poznania nie tylko techniki ale i nowych, kreatywnych osób. I czas na plotki.

warsztaty prosta idea

Zapraszam Cię również do siebie na Instagram, gdzie na bieżąco dzielę się swoimi nowymi pracami ze sznurków oraz na Pinteresta, gdzie zbieram inspiracje na wielu tablicach związanych z makramą, ale nie tylko.

Jeśli chciałabyś zacząć przygodę z makramą, albo masz wątpliwości jak możesz ją wykorzystać, napisz do mnie: pi@prostaidea.pl . Chętnie pomogę.

Ania.