Moje pierwsze warsztaty z makramy

Nie wiem czy marzenia kiedykolwiek się spełniają same. Wiem na pewno, że marzenia najłatwiej spełnia się samemu.

Znowu będzie o makramie, ale co mam na to poradzić, jeśli właśnie w tym temacie u mnie dzieje się ostatnio najwięcej? Mam zanotowane pomysły na wpisy o minimalizmie i uważnym przeżywaniu świąt, o rozsądnym kupowaniu i słuchaniu siebie, ale stwierdziłam, że zostawię je na później, gdyż są uniwersalne. Moje warsztaty z makramy to rzecz świeża i chciałam się z Tobą podzielić tą radością, a przy okazji życzyć spełnienia marzeń.

Warsztaty z makramy

Minął mniej więcej rok odkąd zaczęłam plątać supełki. Niedługo po tym, jak zobaczyłam sznurkowe cuda na Instagramie, zobaczyłam również jak fajnie dziewczyny z USA prowadzą warsztaty z makramy. Pomyślałam sobie wtedy, że też tak bym chciała. Ta myśl pojawiała się coraz częściej. Zawsze lubiłam uczyć innych, a jeszcze bardziej lubię spotykać fajnych i kreatywnych ludzi. Nie raz przekonałam się już, że warto być otwartym na nowe znajomości. Na przykład ostatnio, przy okazji sesji świątecznej, którą wspólnie zaplanowałyśmy z dziewczynami niedługo wcześniej poznanymi przez Instagram. Ponieważ sesja wyszła super (mimo, że w końcu beze mnie), to nie miałam wątpliwości, że warsztaty z makramy wyjdą równie fajnie. Postanowiłam jak najszybciej spełnić swoje małe marzenie. Udało mi się wszystko ogarnąć w trzy tygodnie, a zainteresowanie warsztatami przerosło moje oczekiwania. Na warsztatach było tak:

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

Spełnienia marzeń!

Najtrudniejszy jest pierwszy krok, a w zasadzie decyzja: zrobię to! Potem już wszystko jest z górki. Oczywiście, przy założeniu, że Twoje marzenia nie są oderwane od rzeczywistości. Rok temu nie udałoby mi się zorganizować warsztatów, ponieważ o makramie nie wiedziałam za wiele, ale plącząc sznurki, obserwując jak robią to inni, wystawiając swoje prace na publiczną ocenę, po tych kilkunastu miesiącach udało się. A jest to dopiero początek. Nabieram wiary, że moje większe marzenia są jak najbardziej do zrealizowania.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Ci dużo spokoju, czasu spędzonego z rodziną, ale również spełnienia marzeń. Z jednej strony, żeby te Święta były jak wymarzone, czyli zgodne z Twoimi i Twojej rodziny potrzebami, a nie oczekiwaniami innych. Z drugiej strony, życzę Ci spełnienia marzeń z Bożym Narodzeniem niezwiązanych, takich na przyszły rok, a może dalszych. Jak się okazuje, spełnianie marzeń należy zaplanować i zacząć spełniać je samemu małymi krokami.

Wesołych Świąt,

Ania.

Mikro ślub w promieniach zachodzącego słońca

Co powiecie na mikro ślub? W tak niepewnych czasach jak teraz, może to jest najlepsze rozwiązanie?

Makrama i ślub w Grecji

Ta makrama powstała specjalnie na wyjątkowy ślub w Grecji. Chciałam się z Wami podzielić pięknymi zdjęciami z greckiej wyspy Zakintos, gdzie na Marta i Tomasz przysięgali sobie miłość na jej tle i błękitnego morza. Ślub…