Moje pierwsze warsztaty z makramy

Nie wiem czy marzenia kiedykolwiek się spełniają same. Wiem na pewno, że marzenia najłatwiej spełnia się samemu.

Znowu będzie o makramie, ale co mam na to poradzić, jeśli właśnie w tym temacie u mnie dzieje się ostatnio najwięcej? Mam zanotowane pomysły na wpisy o minimalizmie i uważnym przeżywaniu świąt, o rozsądnym kupowaniu i słuchaniu siebie, ale stwierdziłam, że zostawię je na później, gdyż są uniwersalne. Moje warsztaty z makramy to rzecz świeża i chciałam się z Tobą podzielić tą radością, a przy okazji życzyć spełnienia marzeń.

Warsztaty z makramy

Minął mniej więcej rok odkąd zaczęłam plątać supełki. Niedługo po tym, jak zobaczyłam sznurkowe cuda na Instagramie, zobaczyłam również jak fajnie dziewczyny z USA prowadzą warsztaty z makramy. Pomyślałam sobie wtedy, że też tak bym chciała. Ta myśl pojawiała się coraz częściej. Zawsze lubiłam uczyć innych, a jeszcze bardziej lubię spotykać fajnych i kreatywnych ludzi. Nie raz przekonałam się już, że warto być otwartym na nowe znajomości. Na przykład ostatnio, przy okazji sesji świątecznej, którą wspólnie zaplanowałyśmy z dziewczynami niedługo wcześniej poznanymi przez Instagram. Ponieważ sesja wyszła super (mimo, że w końcu beze mnie), to nie miałam wątpliwości, że warsztaty z makramy wyjdą równie fajnie. Postanowiłam jak najszybciej spełnić swoje małe marzenie. Udało mi się wszystko ogarnąć w trzy tygodnie, a zainteresowanie warsztatami przerosło moje oczekiwania. Na warsztatach było tak:

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

warsztaty-z-makramy-prosta-idea

Spełnienia marzeń!

Najtrudniejszy jest pierwszy krok, a w zasadzie decyzja: zrobię to! Potem już wszystko jest z górki. Oczywiście, przy założeniu, że Twoje marzenia nie są oderwane od rzeczywistości. Rok temu nie udałoby mi się zorganizować warsztatów, ponieważ o makramie nie wiedziałam za wiele, ale plącząc sznurki, obserwując jak robią to inni, wystawiając swoje prace na publiczną ocenę, po tych kilkunastu miesiącach udało się. A jest to dopiero początek. Nabieram wiary, że moje większe marzenia są jak najbardziej do zrealizowania.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę Ci dużo spokoju, czasu spędzonego z rodziną, ale również spełnienia marzeń. Z jednej strony, żeby te Święta były jak wymarzone, czyli zgodne z Twoimi i Twojej rodziny potrzebami, a nie oczekiwaniami innych. Z drugiej strony, życzę Ci spełnienia marzeń z Bożym Narodzeniem niezwiązanych, takich na przyszły rok, a może dalszych. Jak się okazuje, spełnianie marzeń należy zaplanować i zacząć spełniać je samemu małymi krokami.

Wesołych Świąt,

Ania.

Warsztaty w rytmie SLOU

Moje ostatnie warsztaty odbyły się w warszawskim SLOU. Kiedy organizujesz wydarzenie na odległość, zawsze czeka cię element zaskoczenia, bo w  trakcie przygotowań w głowie tworzysz sobie pewien obraz miejsca i osób, a w dniu przyjazdu…

Makrama DIY na Święta, czyli zrób sobie bożonarodzeniowy wianek

Za głowę się złapałam jak zobaczyłam kiedy ostatnio publikowałam wpis z kategorii DIY. Takie zaniedbanie! Na szczęście zbliżają się Święta i jest to dobra okazja, żeby nadrobić zaległości.  Dzisiaj chciałam Ci zaproponować zrobienie wianka bożonarodzeniowego….

 • Moi rodzice też taką mieli. I dziadkowie. Matko, ileż w tym było kurzu 😉

 • La Blonde Vita

  Powodzenia w realizowaniu marzeń 🙂

 • Dziękuję! Pierwsze warsztaty miały miejsce w Lublinie i następne też będą tutaj, jakoś w styczniu. Mam już listę osób oczekujących i mogę Cię dopisać. Proszę tylko o maila na pi@prostaidea.pl .

 • Klaudia

  O! Świetnie! 🙂 Ogólnie lubię atmosferę warsztatów, spotkań, bo ludzie chcą się czegoś nauczyć, wymienić wiedzą… Szkoda, że mieszkam tak daleko…

  • Przepraszam, gdzieś mi umknął Twój komentarz. Tak, atmosfera była rewelacyjna, a najbardziej cieszę się z nowych znajomości 🙂
   Myślę, że już niedługo warsztaty z makramy będą w wielu miastach Polski – makrama jest coraz bardziej popularna.