O blogu

Prosta Idea narodziła się w momencie na zakręcie. Rozejrzałam się dookoła po swoim domu i życiu i stwierdziłam, że nie ogarniam. A raczej, że chcę ogarnąć za dużo. Postanowiłam sprzedać biznes, żeby skupić się na dzieciach. Postanowiłam uporządkować najbliższe otoczenie, żeby bałagan nie mieszał nam w głowach.

I wtedy pojawiły się sznurki! Natura nie lubi pustki, a ja muszę działać. Makrama na dobre zadomowiła się na blogu, który pierwotnie miał być tylko o upraszczaniu. Teraz praca ze sznurkami, która jest jednocześnie moją pasją, pozwala mi się skupić na rzeczach ważnych, bo nie wymaga ode mnie ciągłej dostępności.

Prosta Idea to najzwyczajniej pomysł na prostsze, pełniejsze i wolniejsze życie, na moich zasadach.

Takie pojęcia jak slow life i minimalizm nie są mi obce i będą mi drogowskazami, chociaż jedyna idea, której będę się wiernie trzymać to ta moja. Prosta. Musisz o mnie wiedzieć, że jestem umysłem ścisłym z zapędami artystycznymi, ale także typem fanki eko i rodzicielstwa bliskości. Zainspirować potrafi mnie wszystko, dlatego mam na życie i bloga wiele pomysłów.

Piszę dużo o makramie, namawiam do nauki, pokazuję jak plątać węzełki, organizuję warsztaty, a w planach mam dużo więcej. Jednocześnie staram się nie przesadzać i pamiętać co jest dla mnie najważniejsze. Czasem piszę o szukaniu równowagi w życiu, chociaż ostatnio mniej.

Bardzo lubię to miejsce, bo jest całkowicie moje. Mam nadzieję, że Ty też poczujesz się tu dobrze.

 

Ania.